30 stromů do krajiny, Alej Na drahách v Korouhvi, 9. 11. 2019
Úvod » Péče o krajinu » Výsadba » 30 stromů do krajiny, Alej Na drahách v Korouhvi, 9. 11. 2019

30 stromů do krajiny, Alej Na drahách v Korouhvi, 9. 11. 2019

Deštivá listopadová sobota a parta bláznů se sjíždí u hřiště v Korouhvi, aby vystoupala na nejbližší vrchol a započala dílo.

Navzdory počasí se ozývají i dětské hlásky…fanoušci nevyměkli, ozývá se i angličtina…máme akci se zahraniční účastí. Z kopce mávají tři postavy – byl to předvoj, který připravil materiál. Místa jsou rozměřena, roznášíme stromky, kůly, oplocenky, chystáme kyblíky pro jednotlivé sekce. Rozdělují se funkce – kopáči, zatloukači kůlů, houbaři, sazeči, zalévači, vázači, chrániči, ale i jiní pomáhači – všichni jsou tu třeba. Místní hospodář, vlastník některých pozemků pro výsadbu přiváží cisternu vody, ale také občerstvení a praví: „Přece ti lidé nebudou dělat zadarmo“. Rukou i nářadí je dost, práce rychle odsýpá, odborný dozor účastníky poučil a nyní opravuje a kárá. Silný déšť vyhnal nejmenší do úkrytu. Mládež však za pomoci březové kůry rozdělá hbitě oheň. Dílo je téměř dokonáno. Je třeba se odměnit – zahřát a posilnit. Zbývá poslední třešnička na dortu. Na prvním stromě nejblíže k obci připevňujeme tabulku s informací o podpoře. Krásné místo jsme společně učinili ještě krásnějším. Děkujeme a sdílíme společný pocit dobře vykonané práce.

Vysadili jsme 6x slivoň, 3x hrušeň, 5x tatarka (Tatarova hruška), 4x třešeň, 12x jabloň a jako bonus 2x vlašský ořech ve velikosti polokmen nebo špičák dle dostupnosti sazenic.

 


Výsadby stromů podporuje v rámci programu "ThinkGreen" společnost General Logistics Systems Czech Republic, s.r.o.ve spolupráci se Sdružením Krajina.